Bioenerji ile Denge Enerjisi Arasındaki Farklar

Zihinsel Yansımalar
Kasım 17, 2017
Öküzü Eğit
Aralık 1, 2017

Bioenerji, Bioenerji Uzmanı

Bioenerji ile Hermes Şems Denge Enerjisi® Arasındaki Farklar ve Benzerlikleri bu blog yazımda açıkladım. Görüşlerinizi ve sorularınızı yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bioenerji, enerji sağaltımı(terapisi), ruhsal şifa ya da enerji tıbbı olarak da bilinen bir tür alternatif tıp dalıdır. Doğaötesi olması nedeniyle sözdebilim sayılmasına karşın uygulayıcıları iyileştirici etkisinin olduğu gözlemlemiştir. Uygulayıcıları bedenin ayrı bölgelerine eller ile temas etme, okşama, ovalama, uzaktan el devinimleri ile olumlu etkiler yarattıklarını düşünmektedirler. Reiki, çigong, terapötik dokunma, uzaktan şifa, ruhsal şifa gibi ayrı adlarla da anılan pek çok biyoenerji yöntemi bulunmaktadır.

Resmi kurumlardan bağımsız olarak biyoenerji incelemelerinin yapıldığı Doğu Avrupa ülkelerinde biyoenerjiye dayalı birçok uygulama ve sağaltım yöntemleri geliştirilmiştir. Dr. Zdenek Rejdak, biyoenerjiye dayalı sağaltım yöntemlerinin temellerini, enerji dengesi bozulmuş hastaya, kendi yaşam (vital) enerjisini aktarabilen bir kişiden bu enerjinin aktarımı sağlanarak dengenin yeniden kurulması biçiminde açıklar. Aktarımın biyoenerji akımlarıyla sağlandığı ve uzak mesafeden de gerçekleştirilebileceğini söyler.

Denge Enerjisinin Farkı Nedir?

 • Bioenerji’den farklı olarak denge enerjisinde hiç bir şekilde kişiye temasta bulunulmaz.
 • Frekans olarak uygulayıcı kendi yaşam enerjisini değil ilahi kaynağın şifa enerjisini kullanır.
 • Hermes Şems Denge Enerjisi’nin ana amacı resetlemedir. Resetleme, Zihinsel, bedensel ve ruhsal olarak bütün olma, bir olma durumudur.
 • Hastalıkların altında yatan nedenler ortaya çıkartılır ve bilinçaltından bu kayıtlar silinir, kişinin aynı sıkıntıyı tekrar yaşaması çok zordur.
 • Aktarılan şifa enerjisi, kişinin açıklığına göre 2 aya kadar bile çalışmaya devam eder.

 

Bioenerji ile olan benzerlikleri nelerdir?

 • İkisi de alternatif tıp dalıdır.
 • Metafiziksel güç kullanılır.
 • Kişinin sağlığına tekrar kavuşmasını amaçlar.
 • Hiç bir yan etkisi ve zararı yoktur.

4 Comments

 1. Büşra Yavuzer dedi ki:

  Çok güzel özetlemişsiniz, daha öncesinden bioenerji seansı almıştım fakat uyguladığınız şifa tekniği ile kıyaslanacak gibi değil, iyi ki varsınız. Paylaşımlarınızın devamını dilerim.

 2. Nilüfer Doğan dedi ki:

  Keşke daha önceden tanışma fırsatım olsaydı dediğim insanlardan birisiniz, emeğinize yüreğinize sağlık ♥

 3. Reyhan Erdoğan dedi ki:

  Keşke izmirde olsaydınız, kesin gelirdim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buy now