Çakra Nedir? Çakra Ne Demek? Çakra Nasıl Açılır

Öküzü Eğit
Aralık 1, 2017
Migren Tedavisi | Migren Nasıl Geçer
Şubat 28, 2018
Çakra Açma Yöntemleri

Çakra Nedir

Çakralar bedenin enerji sistemi içindeki enerji merkezleridir. Her çakranın, tıpkı organlar gibi farklı fonksiyonları vardır. Tıpkı sindirim organlarının sindirim sistemini oluşturduğu gibi çakralar da birlikte çalışarak çakra sistemini oluştururlar. Yedi adet temel çakra vardır. Çakralar omurilik üzerinde bulunurlar, resimdeki gibi bedenin tam ortasında ve dikey olarak hizalıdırlar. Bedenin hem ön hem de arka kısmında çakralar ışıldarlar.
Çakra Ne Demek : Çakra’nın kelime anlamı çark, tekerlek, girdap, döngü demektir, kelimenin kökeni sanskrit diline aittir.
Çakra Açma Yöntemleri : Çakraları açma yöntemi olarak bireysel şifa seansları vermekteyim, uyguladığım şifa seansları ile bütün enerji merkezleri yani çakralar açılmaktadır.

Çakra Açma Yöntemi

Çakra Açma Yöntemleri

Hiç bir çakra kişilerde tamamen kapalı değildir sadece enerjisi düşük olabilir. Çakraların enerjisinin kapanmasındaki ana nedenler stres, olumsuz düşünceler ve farkındalık eksikliğidir.
Çakra merkezleri çeşitli yöntemler uyarılarak enerjisini yükseltmek mümkündür. Yoga, meditasyon veya doğrudan çakra dengeleme seansları ile çakra merkezlerinin enerjisini yükseltmek mümkündür.


Şifa Seansı Alarak Çakra Merkezlerinin Enerjisini Yükseltebilirsiniz!

Şifa seanslarında aktarılan enerjinin frekansı yüksektir ve doğrudan çakra merkezleri üzerinde çalışmaya başlar. Bu enerji ile varsa hastalıklar ve psikolojik problemler, stres ortadan kalkar. Bedenin çakra ve aura merkezlerini temizleyerek enerji aktarımı uygulanır. Avuç içlerindeki enerji kanallarından aktarılarak gerçekleşen bu şifa yöntemi (fotoğraftaki gibi), Şifa Uzmanı tarafından kontrol edilir ve bedendeki psikolojik rahatsızlıkları, hastalıkları çözer, Çakra merkezlerinin temizlenmesini ve canlanmasını sağlar. Seans sonrasındaki etkiler genel olarak şunlardır; Kişi hastalıklarından kurtulur, farkındalığı, sezgileri ve yaşam kalitesi yükselir, özgüveni artar, Bütün Negatif Enerji Yükü Temizlenir, Bastırılmış Duyguları Temizlenir, Bağışıklık Sistemi Güçlendinir, Kendini İfade Edebilme Yeteneği Artar, Yorgunluk ve Halsizliği Üzerinizden Alır, Huzurlu ve Neşeli Olmanızı Sağlar.

Bireysel çakra açma seansları

Bireysel Çakra Dengeleme Seansları

4 yıldır bireysel şifa seansları ile çakra merkezlerini dengeleme çalışması yapmaktayım. Eğer siz de çakra merkezlerinizin dengelenmesini istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul Şifa Merkezimize sizleri davet ediyoruz.
Adres
Dikilitaş Mah. Eren sok. Delta apt. No:8 daire:1 Beşiktaş/İstanbul.
Not: Gelmeden önce randevu almanız gerekmektedir.


Kök Çakrası Açma

1. Kök Çakra

Kök çakrasının enerjisel rengi kırmızıdır. İçgüdüler, güvenlik, varlığını sürdürme ve temel insani ihtiyaçlarla ilgilidir. Omurganın en alt noktasında bulunur. Temel fonksiyonu hayatta kalmak olduğu için yaşamı idame ettirmeye ait korkular burada bulunur. Kök Çakrası adrenalini, böbrekleri ve idrar torbasını etkiler. Bu organları korkular zayıflatır, eğer kendinizi güvende ve korunaklı hissediyorsanız, kök çakranız açık olacaktır.

Sakral Çakrası Açma

2. Cinsel Çakra, Sakral Çakra

Cinsel çakranın (sakral çakra) rengi turuncudur. Bu çakraya cinsel çakra denilmesinin yanı sıra tüm kişisel yakınlıkları ve kişiler arası duyguları yönetir. Duygusal sağlığınız üzerinde büyük bir etkisi vardır. Pubik kemiğinin üzerinde yer alır. Kişi cinsel yönden uyarıldığında bu bölgenin enerjisi artar, üreme sistemi ve dünyaya güven duyabilmek de cinsel çakrayla bağlantılıdır. Burada enerjisel olarak tıkanıklık varsa zaman içinde cinsel organları ve kalça bölgesini etkiler.

Karın Çakrası Açma

3.Karın Çakrası (Güneş Sinirağı Çakrası)

Karın Çakrası, zihin gücünü, kendini korumayı, bireysel iradeyi, fiziksel gücü ve kontrolü etkiler. Her türlü rekabet, hırs, kızgınlık, öfke, reddetmek, kabullenememek karın çakrasının enerjisini düşürür. Bu duygular midede, karaciğerde, safra kesesinde ya da dalakta kendini gösterir. Karın çakrasının rengi sarıdır.

Kalp Çakrası Açma

4. Kalp Çakrası

Koşulsuz sevginin merkezidir. Kendinden veya başkasından nefret eden kişilerde, kendini affedemeyen kişilerde, duygularını içine atan kişilerde kalp çakrası kapalıdır. Kalp çakrasını açmanın en kolay ve basit yolu affetmek, kabul etmek ve sevmektir. Kalp çakrası açıldığında bağışıklık sistemi ve endokrin sistemi güçlenir, kalp ve solunum yollarındaki sorunlar çözülür. İlk üç çakra fiziksel boyutta (dünyasal) yaşanır, kalp çakrası ise İnsanı insan yapan, diğer canlılardan üstün bir gücü açığa çıkartır. Kalp çakrasının rengi yeşildir.

Boğaz Çakrası Açma

5. Boğaz Çakrası

Boğaz çakrası insanın, irade, ifade ve iletişim yeteneğinin merkezidir. Yaşamında iradesini kullanabilen kişilerin boğaz çakrası açıktır. Yaşam boyunca yapılan her seçimde kişisel irademizin gücü, bu çakranın ne kadar açık olduğunu gösterir. Hem alt, hem de üst çakralarla bağlantılıdır. Uyumlu çalışan bir boğaz çakrasıyla, düşünceler ve duygular özgürce, net bir şekilde, dürüstçe ve cesaretle ifade edilir. Yaratıcı gücünü veya iletişimini kapatmış kişiler tiroidsorunları yaşar. Adrenal ve karaciğerle birlikte enerji üretimi ve metobolizma için çok önemlidir. Boğazın tam ortasında yer alır ve boğaz çakrasının rengi mavidir.

3.Göz Çakrası Açma

6. Üçüncü Göz Çakrası (Alın Çakrası)

Hipofiz ve epifiz bezlerini kontrol eder. Bilinçlenmenin, farkındalığın ve bilgeliğin merkezidir. Sonsuzluğun kapısı olarak da bilinir. Geçmişe takılı kalmadan ya da gelecekten endişe duymadan, anı yaşayabilmek, her günün değerini bilmek ve bu farkındalıkla var olmaktır. Alın çakrası sezgisel gücün, duru görünün, psişik algılama yeteneklerinin merkezidir. Kişisel iradenin, Tanrısal iradeye teslimi bu çakranın enerjisi ile gerçekleşir. Uzaktan şifa aktarımı yapan şifacılar da bu çakrayı aktif olarak kullanır.

Tepe, Taç Çakrası Açma

7. Taç Çakrası (Tepe Çakrası)

Taç Çakrası en yüksek çakradır. Tanrı ile olan bağlantınızı sağlar. Bu çakranın parlaklığı ruhsal gelişimi güçlü kişilerde başın üstünde beyaz ışık olarak görünür. Aydınlanmış insanların resimlerinde başının üstünde hale olarak resmedilen ışık taç çakrasının ışığıdır. Ruhun bedene girdiği yer burasıdır. Taç çakrası kapalı olan kişiler kendi yarattığı bir hayal dünyasında yaşar ve bunun gerçek olup olmadığını anlayamaz. Kim olduğundan ve hayatta ne beklediğinden emin olamaz. Sürekli engellenmiş hissi oluşur. Taç çakrasının rengi mordur.

15 Comments

 1. Filiz Dereli dedi ki:

  En kısa zamanda çakra açma seansına katılmak istiyorum, ücreti öğrenebilir miyim?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Filiz Hanım,

   E-posta adresinize detaylı bilgileri gönderdim. Dilerseniz İLETİŞİM Sayfasından da bana ulaşabilirsiniz. (Telefon, Whatsapp, Instagram, Facebook)

 2. Lale Albayrak dedi ki:

  Cok tesekkurler, paylasimlarinizin devamini dilerim.

 3. Eren Köksal dedi ki:

  Dediğiniz gibi insanların büyük bir bölümü ilk üç çakraya kadar enerjilerini kullanabiliyorlar, insan olmanın başlangıcı da bana göre burasıdır, kalp çakrası… Adalet

 4. Sevil dedi ki:

  Boğaz çakramda sorun olduğunu düşünüyordum, kendimi ifade edememek, değersizlik duygusu had safhalardaydı ve insanlarla iletişimimde problemlerim vardı. Çok çaresiz olduğum bir dönemde Hasan bey ile tanıştım ve aldığım seanslarla kendimi tanıyamaz oldum, hayatımın en önemli dönüm noktalarından biriydi benim için, gençliğimdeki gibi gülmeye, kahkaha atmaya başladım, çalıştığım yerdeki insanların bana bakışları değişti, kavgalı olduğum insanlar bile konuşmaya başladı. Bunun için Hasan bey e teşekkürlerimi iletiyorum çünkü bana önce kendim ile barışmayı, kendime değer vermeyi öğrettiği için, her şeyin birer yansıma oyunu olduğunu öğrettiği için… Bir seansta “kimse beni sevmiyor” demiştim, Hasan bey de “sen kendini seviyorsan başkalarından ilgi ihtiyacı hissetmezsin, dikkatlerini çekmeye çalışmazsın, sen kendini seviyor musun?” demişti, o anda çok ağır gelmişti bu cümle ama farketmeme, bakış açımı değiştirmeme çok katkı sağladı ve aktardığı enerji ile yeniden doğdum diyebilirim. İyi ki varsınız, sevgilerimle ♥

 5. Cerenn dedi ki:

  Hasan Bey,
  Çakra açtırma ile ilgili fiyatları hakkında mailime geri dönüş yapabilirmisiniz?

 6. Şahap Erkesim dedi ki:

  Fiyat bilgisi alabilrmiyim

 7. HÜLYA dedi ki:

  merhaba Çakra açmakla ilgili fiyat listenızı gönderirmisiniz

 8. zeynep dedi ki:

  merhaba benim 3.çakram açılmaya başladı.Biraz kötü hissediyorum ama çakramı da hissediyorum.Yalnız söylemek istediğim ben çakralar üzerine bir çalışma yapmadım kendiliğinden açılabiliyormuydu ve buradaki enerjiyi nasıl doğru kullanabilirim ?

 9. EBRU dedi ki:

  merhaba Çakra açmakla ilgili fiyat listenızı gönderirmisiniz

 10. tuğba dedi ki:

  Çakra açtırmak istiyorum. ne yapmalıyım yeriniz nerede ücret nedir. ne şekilde yapılıyor. Bilgi alabilir miyim.

 11. Merve dedi ki:

  Çakra açtırmak istiyorum yada öyle bi sorunum gerçekten var mı öğrenmek istiyorum bilgilendirir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buy now