Çakra Nedir? Çakra Ne Demek? Çakra Nasıl Açılır

Öküzü Eğit
Aralık 1, 2017
Çakra ne demek

Çakra Nedir?

Çakra NedirÇakralar bedenin enerji sistemi içindeki enerji merkezleridir. Her çakranın, tıpkı organlar gibi farklı fonksiyonları vardır. Tıpkı sindirim organlarının sindirim sistemini oluşturduğu gibi çakralar da birlikte çalışarak çakra sistemini oluştururlar. Yedi adet temel çakra vardır. Çakralar omurilik üzerinde bulunurlar, resimdeki gibi bedenin tam ortasında ve dikey olarak hizalıdırlar. Bedenin hem ön hem de arka kısmında çakralar ışıldarlar.

Çakra Ne Demek : Çakra’nın kelime anlamı çark, tekerlek, girdap, döngü demektir, kelimenin kökeni sanskrit diline aittir.

Çakra Açma Yöntemleri : Çakraları açma yöntemi olarak bireysel şifa seansları vermekteyim, uyguladığım şifa seansları ile bütün enerji merkezleri yani çakralar açılmaktadır.

 

1. Kök Çakra

Kök çakrasının enerjisel rengi kırmızıdır. İçgüdüler, güvenlik, varlığını sürdürme ve temel insani ihtiyaçlarla ilgilidir. Omurganın en alt noktasında bulunur. Temel fonksiyonu hayatta kalmak olduğu için yaşamı idame ettirmeye ait korkular burada bulunur. Kök Çakrası adrenalini, böbrekleri ve idrar torbasını etkiler. Bu organları korkular zayıflatır, eğer kendinizi güvende ve korunaklı hissediyorsanız, kök çakranız açık olacaktır.

2. Cinsel Çakra, Sakral Çakra

Cinsel çakranın (sakral çakra) rengi turuncudur. Bu çakraya cinsel çakra denilmesinin yanı sıra tüm kişisel yakınlıkları ve kişiler arası duyguları yönetir. Duygusal sağlığınız üzerinde büyük bir etkisi vardır. Pubik kemiğinin üzerinde yer alır. Kişi cinsel yönden uyarıldığında bu bölgenin enerjisi artar, üreme sistemi ve dünyaya güven duyabilmek de cinsel çakrayla bağlantılıdır. Burada enerjisel olarak tıkanıklık varsa zaman içinde cinsel organları ve kalça bölgesini etkiler.

3.Karın Çakrası (Güneş Sinirağı Çakrası)

Karın Çakrası, zihin gücünü, kendini korumayı, bireysel iradeyi, fiziksel gücü ve kontrolü etkiler. Her türlü rekabet, hırs, kızgınlık, öfke, reddetmek, kabullenememek karın çakrasının enerjisini düşürür. Bu duygular midede, karaciğerde, safra kesesinde ya da dalakta kendini gösterir. Karın çakrasının rengi sarıdır.

4. Kalp Çakrası

Koşulsuz sevginin merkezidir. Kendinden veya başkasından nefret eden kişilerde, kendini affedemeyen kişilerde, duygularını içine atan kişilerde kalp çakrası kapalıdır. Kalp çakrasını açmanın en kolay ve basit yolu affetmek, kabul etmek ve sevmektir. Kalp çakrası açıldığında bağışıklık sistemi ve endokrin sistemi güçlenir, kalp ve solunum yollarındaki sorunlar çözülür. İlk üç çakra fiziksel boyutta (dünyasal) yaşanır, kalp çakrası ise İnsanı insan yapan, diğer canlılardan üstün bir gücü açığa çıkartır. Kalp çakrasının rengi yeşildir.

5. Boğaz Çakrası

Boğaz çakrası insanın, irade, ifade ve iletişim yeteneğinin merkezidir. Yaşamında iradesini kullanabilen kişilerin boğaz çakrası açıktır. Yaşam boyunca yapılan her seçimde kişisel irademizin gücü, bu çakranın ne kadar açık olduğunu gösterir. Hem alt, hem de üst çakralarla bağlantılıdır. Uyumlu çalışan bir boğaz çakrasıyla, düşünceler ve duygular özgürce, net bir şekilde, dürüstçe ve cesaretle ifade edilir. Yaratıcı gücünü veya iletişimini kapatmış kişiler tiroidsorunları yaşar. Adrenal ve karaciğerle birlikte enerji üretimi ve metobolizma için çok önemlidir. Boğazın tam ortasında yer alır ve boğaz çakrasının rengi mavidir.

6. Üçüncü Göz Çakrası (Alın Çakrası)

Hipofiz ve epifiz bezlerini kontrol eder. Bilinçlenmenin, farkındalığın ve bilgeliğin merkezidir. Sonsuzluğun kapısı olarak da bilinir. Geçmişe takılı kalmadan ya da gelecekten endişe duymadan, anı yaşayabilmek, her günün değerini bilmek ve bu farkındalıkla var olmaktır. Alın çakrası sezgisel gücün, duru görünün, psişik algılama yeteneklerinin merkezidir. Kişisel iradenin, Tanrısal iradeye teslimi bu çakranın enerjisi ile gerçekleşir. Uzaktan şifa aktarımı yapan şifacılar da bu çakrayı aktif olarak kullanır.

7. Taç Çakrası (Tepe Çakrası)

Taç Çakrası en yüksek çakradır. Tanrı ile olan bağlantınızı sağlar. Bu çakranın parlaklığı ruhsal gelişimi güçlü kişilerde başın üstünde beyaz ışık olarak görünür. Hz.İsa’nın resimlerinde başının üstünde hale olarak resmedilen ışık taç çakrasının ışığıdır. Ruhun bedene girdiği yer burasıdır. Taç çakrası kapalı olan kişiler kendi yarattığı bir hayal dünyasında yaşar ve bunun gerçek olup olmadığını anlayamaz.  Kim olduğundan ve hayatta ne beklediğinden emin olamaz. Sürekli engellenmiş hissi oluşur. Taç çakrasının rengi mordur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir