Hakkımda

1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldim, çocukluğum misket oynayarak, pokêmon tasolarıyla, atarilerle, kendi oyunlarımı icat ederek… klasik bir doksanlar çocuğu neler yaşadıysa aynılarını yaşayarak geçti..

Lise yıllarında (ergenliğimde) çözemediğim problemlerim sırtımda birikiyordu ve yaşadığım şeylerden dolayı çevremi ve hayatı suçluyordum, zaman zaman aşırı depresif, bir kaç kere de travmatik olaylar yaşayınca “Yoksa hataları ben mi yapıyorum?, hayatın bana gıcıklığı nasıl olsun?” diye düşünmeye başladım. Daha sonra kendime bunu aşmak için çeşitli yollar aradım, internette araştırırken motivasyon, anlayış üzerine, sağlıklı düşünmek ve farkındalık üzerine kitaplar ve cd’lerle karşılaştım, bunların çokça faydasını gördüm, bakış açımda ve hayata karşı yaklaşımımda önemli bir açılım yaşadım.

Lise yıllarında ve liseden sonra web tasarımı ve programlama alanında yaklaşık 5 yıl çalıştım, yüzlerce web sitesi ve tasarım ürettim, gayet başarılı bir kariyerim vardı fakat kendimle baş başa kaldığımda “Asıl yapmak istediğim iş bu mu?” diye sorguladığımda cevabım hep “hayır” oluyordu, iyi kazanıyorum, hiç bir zaman iş verenle de sıkıntı yaşamamıştım ama bende çekiciliğini hiç bilmediğim nedenlerden dolayı yitiriyordu ve yeni bir arayışa girmiştim, aklımda bir yandan “Neden başka bir iş yapayım ki? Bu işte oldukça rahatım ve her şeyi biliyorum” diyordum, bir yandan da daha çekici ve zor olmasına rağmen şifacı olmak veya psikolog olmak vardı, 2 seçeneğe kadar indirmiştim bu iki meslekten hangisini seçersem seçeyim hem heyecan duyuyordum hem de hiç bir şey bilmemek bana içimde bir boşluk duygusu veriyordu. Şu da bir gerçek ki web tasarım/programlama işime devam etmek benim için ölüm gibi bir şey olurdu, iyi bir meslek olmasına rağmen doyum hissetmiyordum; “İnsan içindeki ruhu dinlemediğinde ölüm başlar, mezara ne zaman girer orası pek önemli değil” diyerek bastım istifamı :))

Tabii freelance olarak 1 yıl yine başka yerlerde çalışmaya devam ettim ve bu süreçte ne yapacağımı araştırdım, şifacı mı olacaktım psikolog mu ve nasıl eğitimini alabilirim derken..

2012 yılında sevgili Öğretmenim Yalçın Akengin ile tanıştım, ilk baştaki amacım kendisiyle sohbet etmek, şifa seansı almak ve akımdaki bu soru işaretini çözmekti fakat aldığım enerji seansından sonra “ben de bu işi yapmak istiyorum!” dedim ve eğitim vermesini talep ettim, 2014 yılında eğitimlere başlayacağını söyledi, daha 2 yıl vardı ama ben başkasından eğitim almak yerine 2 yıl boyunca hocamın eğitim vermesini bekledim, başka yerlerden eğitim alabilirdim fakat Hocamın enerjisi beni çok etkiledi ve başka birisinden eğitim alma fikrini sildi.

2014 yılı Ocak ayında eğitimi aldım ve o günden sonra çevreme, arkadaşlarıma enerji çalışmaları yapmaya başladım, ilk baştaki sonuçlara ben bile inanamamıştım, hastalıklar iyileşiyor, psikolojik sorunlar ortadan kalkıyordu. Arkadaşlarımda işe yarayınca onlar da çevresindeki insanlara duyurdu ve bu şekilde seans sayılarım her geçen gün artıyordu, şuan da sadece bu mesleği yani şifa enerjisi çalışmaları yapıyorum.

Katıldığım Eğitimler ve Workshoplar

Katılmış olduğum bazı eğitim ve workshoplar..
  • Kasım 2009Amaç Belirlemek ve İnisiyatif Alabilmek, Kuraldışı Eğitim

  • Ocak 2010Özsaygı, Kuraldışı Eğitim

  • Temmuz 2011 Osho Meditasyonları, Osho Meditation Center

  • Ocak 2014Hermes Şems Denge Enerjisi, Yalçın Akengin

  • Temmuz 2014Bütünsel Sağlık ve Nefes, Kuraldışı Eğitim

Buy now