Hakkımda

Merhabalar, ben Hasan Ertekin. Beş yıldır bireysel ve toplu olarak şifa seansları vermekteyim. Binlerce kişiye uyguladığım terapilerden oldukça yüksek oranda geri dönüşler alıyorum. Binlerce kişiye uyguladığım, bioenerji'den uyarlayarak geliştirdiğim Novus® Şifa Sanatı'nı kurdum. Bioenerji'den daha güçlü etkilere ve iyileştirme gücüne sahip bu şifa sanatını bioenerji sayfasına tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kısaca Yaşam Serüvenim

1991 yılında İstanbul'da dünya bana geldi. Öğrenim olarak Şişli End. Mes. Lisesi Web Tasarım ve Programlama bölümü mezunuyum. Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümü (açıköğretim) okuyorum.

2009 yılında kendi bireyselliğimi araştırmaya ve keşfetmeye başladım. İnsan acı çektiğinden dolayı devasını bulmak için arayışa girer, içinde yarım kalan bir tarafı bulana kadar da bu arayış sürer. Herkes, ister bilinçli olsun isterse bilinçsiz olsun kendini tamamlamanın arayışındadır; meditasyon yapan, spritüalizmle ilgilenen, kendini bulmak için eğitimlere katılan insan ile çeşitli bağımlılıkları, zararlı alışkanlıkları olan, piyangodan para çıkmasını bekleyen insana kadar herkes, kendini tamamlama arayışındadır. (“Şu da olsun ben tamamım”, “evim olsun, arabam olsun ben tamamım”, “sevdiğim kişiyle evleneyim, tamamdır”.) Kimi gerçek yoldan gider kimisi sahte yoldan gider. Kimisi de gerçek yolda olduğunu düşünür ama zihni oyun oynuyordur.. Fakat arayışın kendisi sürüyordur.

Bu serüvende kendimi bulmak adına bir çok şeyi denedim. 2009 yılında onlarca kişisel gelişim kitabı okuyarak o dönemde yaşadığım sorunların üstesinden geldim fakat bu sefer de kendimdeki eksikliği farketmiştim, daha fazlası olabilirdi. Eksiğimi eksiltmek için bu sefer eğitimler almaya başladım, özsaygı eğitimi, amaç belirlemek, inisiyatif alabilmek, bütünsel sağlık ve nefes eğitimi, NLP eğitimi, yaşam koçluğu eğitimi, yoga ve meditasyon eğitimi vb..

2014 yılına kadar yüzün üzerinde kişisel gelişim kitabı okumuşumdur. Aklımda o kadar çok soru işareti vardı ki, bazen aylarca cevabını aradığım şey, okuduğum üçüncü kitabın bir cümlesinde karşıma çıkıyordu. Bulduğum cümleler bir anahtarın büyük kapıları açtığı gibi beni başka yerlere götürüyordu.

2014 yılında şifacılık eğitimi aldım. Aileme, arkadaşlarıma ve onların arkadaşlarına seanslar vermeye başladım. İnsanların iyileşmesine şahit oldukça kendimi bu alanda daha çok geliştirmeye başladım ve binlerce seansın ardından 2018 yılında kendi şifa tekniğimi, sanatımı yarattım (Novus® Şifa Sanatı).

Peki beni bu konulara iten neydi? Genellikle kadınlar bu tür konulara ilgilidir, bir de 18-19 yaşlarında bir erkek neden kendini geliştirmekle ilgilensin ki, başka işi mi yoktur? Bu tamamen eğilimle ilgilidir, kimisi 4 yaşında piyano çalmaya başlar, kimisi çocuk yaşta bilime, mühendisliğe ilgi duyar, kimisi dövüşe, dansa, futbola.. Bunun bir çok örneğini internette görmüşsünüzdür. Herkesin sanatı farklıdır; marongoz tahtayı düzeltir, okçu okunu düzeltir; ben de kendimi düzeltiyorum.

2018 yılında, Mahsera® Bireysel Gelişim Atölyesi’ni Emre Aybars ile kurdum. Kadıköy’de faaliyette olan atölyemizde; Bireysel olarak Ezoterik Farkındalık Eğitimleri ve Şifa Seansları vermekteyiz.

Yaşam Sanatı/Felsefesi

Serüvenimden bahsederken, “1991 yılında İstanbul'da dünya bana geldi.” Cümlesini kurdum; dünyanın bana gelmesi ne demek? (Siz boşuna gelerek zahmet etmişsiniz, oysa ki dünyanın ayakları var, çağırınca geliyor:}). Sen varsan bu dünya varolur, nasıl ki uyuduğun zaman hiç bir şeyi görüp duymuyorsun, sen uyanınca bu dünya varolabiliyor, çevren arkadaşların, her şey; senin varlığın ölçüsünde varlar.

Bir çok akıllı insan, başka insanların onlara yaptığı kötülüğü akıllarından çıkartamaz, birisini sevmişse de o kişiye bağımlı olur. Bunların hepsi kişinin bireysel benliğininin varolduğunu düşünmesinden kaynaklanır. “Ben sevdim”, “ben nefret ettim”, “ben okuyorum”, “ben .. yapabilirim”, “ben dünyaya geldim”. Bütün bu ben yaptım düşünceleri hastalığın kaynağıdır.

Hastalıklar ancak, yanlış duygu ve düşüncelerin bedende birikmesinden dolayı oluşur, bedenin kan akışında bir trafik düğümlenirse o bölgede hastalık kaçınılmazdır. Enerjisel olarak da bu böyledir, enerji akışı tıkanmışsa zihinsel olarak sağlıklı hissetmezsin, stresli ve yorgun olursun ve bu da fiziksel hastalıkları beraberinde getirir.

Doğru düşünce nedir? Doğru düşünce, doğru duyguları oluşturur. Doğru duygu, doğru alışkanlıkları oluşturur. Doğru alışkanlıklar, doğru karakteri oluşturur. Doğru karakter, doğru kaderi oluşturur. Kaderini değiştirmek istiyorsan, doğru düşünmeye başla.

Doğru düşünmek için bizi ara.

ben olmayınca bu güller, bu serviler yok.
kızıl dudaklar, mis kokulu şaraplar yok.
sabahlar, akşamlar, sevinçler, tasalar yok.
ben düşündükçe var dünya, ben yok o da yok!

Ömer Hayyam

Buy now