Migren Tedavisi | Migren Nasıl Geçer

Çakra Nedir? Çakra Ne Demek? Çakra Nasıl Açılır
Şubat 10, 2018
Lao Tzu Sözleri
Mart 14, 2018

Migren, genellikle ataklar halinde gelen yoğun bir şekilde yaşanan baş ağrısıdır. Ataklar 4 saatten 72 saate kadar değişen uzunluklarda olabilir. Kişi atak geçirmeden önce kendisini rahat hisseder fakat migren atağında hayatını yaşayamayacak dereceye gelebilir. Migren, tıp dünyasında nörolojik hastalık olarak kabul edilmektedir.

Eğer baş ağrınız ataklar halinde ortaya çıkıyorsa bu ağrıya migren ağrısı diyebiliriz. Migren atakları kişiye göre değişik sayılarda olarabilir, kimi yılda 1-2 defa kimi de ayda bir çok kere bunu yaşayabilir. Migren ağrılarının çoğunun çok şiddetli seyrettiğini söyleyebiliriz.  Migren ağrılarını şiddetli baş ağrısı olmasının dışında diğer ağrılarından ayırt eden en önemli özellikle ise ağrı ile birlikte ortaya çıkan bulantı, ses ve ışığa duyarlılıktır. Migren ağrısı olanlar baş ağrısına eşlik eden bu rahatsızlıklar nedeniyle günlük işlerini tamamlamakta zorlanırlar. Migren tanısını koymak için uzman doktorlardan yardım alabilirsiniz.

Migren Hastalığı Depresyonu Tetikler

Kronik migren ağrıları olan kişilerde depresyon ve anksiyete belirtilerine çok rastlanır. Kronik migrenin tanımı ise 3 ay süre ile, iki günde bir veya daha sık baş ağrılarına sahip olmanızdır. Migren ağrılarınız kronik olmasa da eğer depresyon ve anksiyeteye sahipseniz bu durum migren ağrılarınızın artmasına neden olur. Migren tedavisinde depresyon ve anksiyetenin de tedavi edilmesi çok önemlidir.

Migren İlaçları

Migren tedavisinde ilaç kullanmak ilk akla gelen yöntemlerden biri olsa da mutlaka uzman bir doktorun tavsiyesi ile alınmalıdır. Doğru migren ilaçları migren ataklarını sonlandırabilir.  Ancak eş, dost tavsiyesi ile migren ilacı kullanılmamalıdır. Arkadaşınıza iyi gelen bir migren ilacı size iyi gelemeyebilir.

Migren Hastalığına Bütünsel Bakış!

Hiç bir hastalık durup dururken bizim başımıza gelmez, mutlaka psikolojik bir nedeni vardır. Aşağıda sıralayacağım maddelerden biri veya birden fazlası sizde varsa, migren hastalığının temeldeki nedeni budur.

 • Her şeyi oluruna bırakamamak
 • Mükemmelliyetçi kişilik
 • Zorlanmaktan hoşlanmamak ama başkalarını zorlamak
 • Stresle başa çıkamamak
 • Kontrol bağımlılığı: “Her şey benim istediğim gibi olmalı”
 • Her şeyi içine atmak, kendini ifade edememek

Migren hastalarının bir çoğu, üzerindeki negatif enerji yükünü atamazlar, düşünceleri karmakarışıktır, şu andan uzakta yaşarlar.

Migren Hastalığı Çözümü

Enerji çalışmaları migren hastalığına 1 numaralı çözümü sunmaktadır, hiç bir yan etkisi bulunmayan bu sağaltım yöntemi ile kişinin üzerindeki bütün negatif enerji yükü çekilir. Enerji kanalları ve çakra merkezleri dengelenir. Karmaşık olan düşünceleri dinginleşir, migren tamamen ortadan kalkar. Uygulanan şifa yöntemi hakkında daha detaylı bilgi almak için BİOENERJİ sayfasına tıklayabilirsiniz.

2 Comments

 1. Aslı İnan dedi ki:

  Bu hastalık bende 4 yıldır var ve kimi zaman çekilmez oluyor, önerebileceğiniz bir şey var mı?

  • Hasan Ertekin dedi ki:

   Bireysel şifa seansları alabilirsiniz çok iyi gelecektir. Yazıda belirttiğim gibi kontrolcü bir yapınız varsa bunun üzerine kendinizi geliştirmenizi tavsiye edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buy now