Bioenerji ile Tedavi olmak için öncelikle hastalığa bakış açımızı tamamen değiştirmeliyiz. Hastalık, bize zarar veren duygu ve fikirlerimizin ürünüdür. Hastalığı ortadan kaldırmak istiyorsak öncelikle ektiğimiz zararlı tohumları ortadan kaldırmalıyız. Zararlı duygu ve düşüncelerimizi farkedip terketmemiz önemli ölçüde etkili olacaktır. Çünkü bioenerji ile tedavi, battı tıbbı yöntemlerini kullanmaz ve insana bütünsel olarak yaklaşır.

Bioenerji ile Tedavi

Bioenerji ile Tedavi: Hastalık Nedir?

Hastalık(semptom), bedenin bizimle iletişime geçmek için kullandığı bir sinyaldir. Hastalıklar, bedenin dengesini koruması için açığa çıkan uyarılar olduğunu biliyor muydunuz? Bedenin dengesini bozan bir durum oluştuğunda beden hastalanarak veya rahatsızlanarak bize önlem almamızı söyler.

Şu özdeyişi hatırlamakta fayda var. “Bir gram önlem, bir kilo tedaviden daha önemlidir”. Eğer bedenimizin bize gönderdiği sinyaller olan hastalıkları görmezden gelirsek veya yanlış yorumlarsak, ileride daha ağır bedeller öderiz.

Bununla ilgili kısa bir hikayemi anlatayım. Bisikletimin frenleri aşınmıştı ve değiştirmem gerekiyordu fakat ben uğraşmak istemediğim için erteliyordum. Bir gün tam da yokuş aşağı bisiklet sürerken, bisikletin pabuçları tamamen eridi. Sonrasında ön jantı kesti. Ben duramadığım için ayağımı tekere sürtmek zorunda kaldım ve ayakkabımın altı da böylece aşındı. Eğer ben baştan 3 liraya pabuç alsaydım 250 liralık jant ve ayakkabı masrafına yol açmamış olurdum. Peki hastalıklara nasıl yaklaşmalıyız? Önlemleri nasıl almalıyız?

Nerede yanlış yapıyoruz?

Yanlış yaptığımız nokta hastalığın “hiç bir sebep yokken başımıza gelmiş olması” inancıdır, “bula bula beni buldu” diyerek başımızın ağrıdığını veya depresyona girdiğimizi düşünürsek çözümü de bu inanç sistemiyle ararız; “İlaç içeyim geçsin”, “amaan üff.. bir de bu çıktı başımıza, onca sorun varken!” gibi yaklaşımlarda bulunan kişiler bedenimizin bize verdiği mesajları ortadan kaldırmakla ilgilenir.

Sinyalleri yok etmek hastalığın geçtiği anlamına gelmez, böyle yaparak sadece mesajları görmezden geliyoruz, bisiklet örneğindeki erteleme gibi erteledikçe sorunlarımız büyüyor.. Mesajları değil de hastalığa yol açan nedeni(zararlı düşünceleri veya bastırılmış duyguları) ortadan kaldırdığımızda doğal olarak sinyal de gelmeyecektir. Başka bir ifadeyle hastalık olmayacaktır.

Beden: Biyo-Bilgisayar

Doğadaki tüm canlılarda olduğu gibi insan da kendini iyileştirme gücüne sahiptir. Bu güç bedenin kendi zekasından dolayı kaynaklanır. Örneğin nefes alıp vermek için, yediğimiz besinlerin sindirimi için, adım atmak için, göz kapağımızın açılıp kapanması için düşünmeyiz. Bütün bunlar bedenin zekası tarafından otomatik olarak gerçekleşir. Bir hastalık veya rahatsızlıkla karşılaştığımızda da bedenin zekası kendisini iyileştirmeyi bilir.

“Peki neden hastalığım/rahatsızlığım iyileştirmiyor?” diye soracak olursanız, bu, kişinin zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak dengede olmamasından dolayı kaynaklanır.

Elinizdeki telefonun şarjının bittiğini düşünün, telefon dışarıdan bakıldığında gayet sağlam duruyor olabilir ama şarjınız biterse telefonu kullanamazsınız. Bedenin zekası da tıpkı böyledir, kusursuz bir şekilde çalışır. Fakat enerjimiz düştüğünde iyileşme gücü de aynı oranda zayıflar.

Hastalıklarını Yok Et

En etkili yöntem, hastalığı oluşturan sebebi bulup onu yok etmektir. Hastalığın sebebini yok etmek ile hastalığın belirtisini yok etmek arasındaki fark; aydınlık ile karanlık arasındaki fark kadardır. Bunun için bioenerji uzmanı sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Zararlı duygu ve düşüncelerimiz bedenimizin meridyen akışını engeller ve çakraların çekim gücünü azaltır. Olumsuz düşüncelerle farkında olmadan yaşam enerjimizi zayıflatırız. Böylelikle kendimizi yorgun hissederiz ve bu duyguların yükünü beden uzun süre kaldıramaz. Bağışıklık sistemi çöker, kan dolaşımı yavaşlar ve bir çok rahatsızlığı beraberinde getirir. Halk arasında “basiretim bağlandı” cümlesi, görüşün perdelendiği ve önünü görememek demektir. Buna da bu doluluk sebep olmuştur.

Bioenerji uygulamasının amaçları, beden enerji akışını dengeye almak, dolu zihinlerin boşalmasını sağlamak, bastırılmış duygulardan bedeni arındırmaktır. Bu sayede kişinin yaşam kalitesi otomatik olarak yükseltecektir. Bu gibi sorunlar yoksa hastalıklar da otomatik olarak oluşmayacaktır.

Bioenerji dışında farkındalık konusunda destek alabilirsiniz. Belki de hastalığınızın gerçek kaynağı, ne yapacağınızı bilmemek veya takıldığınız engellerin neler olduğunu bilmemektir. Bunun için benden telefon randevusu ile destek alabilirsiniz.

İletişim