Bioenerji‘yi çevrenizdeki bir tanıdığınızdan veya her yerde görüyorum, merak ediyorum diyerek araştırayım dediniz böylece bu içerikle karşılaştınız değil mi? Bioenerji alandaki 7 yıllık deneyim, tecrübe ve bilgisiyle Hasan ERTEKİN, Bioenerji‘yi Türkiye’nin en kapsamlı sunumuyla anlatıyor.

Bilmeyenler için kısaca: Bioenerji nedir?

Bioenerji bir terapi yöntemidir. Sizin akıl, beden ve ruh sağlığınızla ilgilenerek yaşam kalitenizi yükseltir. Bioenerji sayesinde problemlerinizi ortadan kaldırabilir, uyumlu bir bütünlük içinde yaşayabilirsiniz.

Bioenerji, kendinizle barışma yolculuğunda hızlı ama aceleci olmayan adımlar atmanızı sağlayan bir araçtır.

Bioenerji Nasıl Yapılır?

Her birimizin avuç içlerinde bulunan birer enerji kanalı (el çakrası) vardır. Bioenerji Uzmanı‘nda bu çakralar aldığı eğitim veya kendi çalışmaları sonucunda aktif hale gelir ve bütün canlılara bu enerjiyi aktarabilme yetisi kazanır. Bioenerji seansında uzmanın elleri danışanın vücuduna dönük bir şekilde durur ve danışanın aurasına bu enerjiyi aktarır. Bu esnada gözle görülemeyen fakat hissedilebilecek değişimler yaşanır.

Bioenerji’nin danışan tarafından hissedebileceği başlıca etkiler; derin derin esnemeler, akla gelen negatif düşünlerin yok olması, karıncalanma, bedenin bir bölgesinde baskı veya basınç hissetme, beden üzerinden büyük bir yük kalkma hissi, rahatlama, seğirmeler vb. yaşanır. Bu tür etkiler enerjinin beden, akıl ve ruh bütünlüğünde dengeleme yaptığını, olumsuzlukları olumluya dönüştürdüğünü gösterir.

Bioenerji Ne Değildir?

Bioenerji’nin tam anlaşılabilmesi için bu sınırları çizmek gerektiğine kesinlikle inanıyorum. Bioenerji;

 • Problemlerinizden kaçabileceğiniz bir tedavi yöntemi değildir.
 • Dua veya esmalar kullanılarak yapılan bir çalışma değildir.
 • Halk arasında üç harfliler diye bahsedilen varlıklardan yardım alınarak yapılan bir çalışma da değildir.
 • Hastalığa yapılan bir çalışma değildir.
 • “Her şeyi denedik bir de bunu deneyelim” cümlesindeki “bir de bu” değildir.
 • İki günde eğimini alıp uzmanı olabileceğiniz bir meslek değildir.
 • İnsanları istem dışı hareket ettirerek şovu yapılan bir gösteri değildir.

Bioenerji Hakkındaki Doğrular

Yukarıdaki maddeleri insanların Bioenerji’yi yanlış algıladığını gözlemlediğim için sıraladım, şimdi gelin bunların doğrusu neymiş bir göz atın. Bioenerji;

 • Problemlerinizle yüzleşip kucaklaşarak özgürleşebileceğiniz mükemmel bir araçtır. Hiç bir problem içindeki ders alınmadan çözümlenmiş olmaz. Problemin temeli anlaşıldığında iyileşmek bir o kadar kolaylaşır.
 • Bioenerji, avuç çakralarından aktarılan bir enerjidir, bioenerji ile insanları olumlu yönde etkileyebilmek ve beden enerjilerini dengeye almak mümkün olur.
 • Beden bütünlüğüne uygulanır ve hiç bir yan etkisi bulunmamakla birlikte yüksek etkileri vardır. Amaç, hastalığı veya problemi yok etmek değildir. Hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu düşünüyorsanız ve bunları öğrenmek istiyorsanız bioenerji seanslarının katkısı olacaktır. Çünkü negatif enerjilerden arınan birey her şeyi daha açık ve berrak görmeye başlar.
 • “Her yöntemi uyguladım fakat sonuç almadım, şimdi sıra Bioenerji’de..” diyorsanız size tek tavsiyem durmanızdır. Çünkü sizin öncelikle eğiliminizi değiştirmeniz gerekmektedir. Durmaktan neyi kastediyorum? Kendinizi sorgulayın; Bioenerji seansı almaktaki amacım ne? Bioenerji ile neyi hedefliyorum? Kendimi bioenerji seansı almaya hazır hissediyor muyum? Bu söylediğim son soru çok önemlidir. Yakında size bununla ilgili bir yazı hazırlayacağım. Kısacası anlattığım şey, eğiliminizi değiştirmeden alacağınız herhangi bir yardımdan fayda göremeyeceksiniz. İsterseniz dünyanın en ünlü şifacısına gidin eğiliminizi değiştirmediğiniz sürece fayda göremeyeceksiniz. Algınız kapalıysa, kulaklarınız tıkalıysa, gözleriniz bağlıysa ne duyabilir ne de görebilirsiniz. Allah aşkına bana şunu söyleyin, gözlerinizi bağlasalar ve önünüze dünyanın en güzel resmini koysalar bundan ne zevk alabilirsiniz? Bazı bioenerji uzmanları kendisini şöyle tanıtır; “Türkiye’de üzerime yok, en güçlüsü benim, kendi tekniğimin üzerine tanımam.” Bu tür tanımlamaların içi boştur. Çünkü bunu karşı taraf göremiyorsa ne anlamı var?
 • İnsanları istem dışı hareket ettirerek eğitim veren kişilerin yaptığı bioenerji değil şarlatanlıktır. Bu tür videolar görürseniz bilin ki orada şifalanma yoktur, kişinin bilinçaltına kolay işleyebilmek için arkaplanda çalan müzikle hareket etmesini sağlayıp sonucunda da; “görün işte biz neler yapıyoruz, bizim sistemimiz ne güçlü” diyerek insanları kandırıyorlar. İstem dışı hareket edenler şifalanmıyorlar,  sadece enerjiye direnç gösteren narsist özelliği bulunan insanların gösterdiği tepkilerdir. Şifalanma sürecinde kişi, bedenini tamamen özgür bırakır ve iyileşmeye açık olur. İleri aşamada ise şifalanan kişi etrafta olup bitenleri bile duymaz, kendisi ile baş başadır, kendisi ile keyif doludur, dünya umurunda bile değildir. Gerçek şifalanmada bunlar gözlemlenir, diğer bütün her şey çocuk oyuncağı.

Bioenerji’nin Faydaları

Bioenerji’nin başlıca faydaları; Yaşam Kalitenizi yükseltmesi, stres, kaygı , korku ve endişelerden arındırması ve fiziksel hastalıkları iyileşmesini sağlamasıdır.

Günümüz biliminin rehberliğinde negatif yönümüz olan stres ve kaygının hastalıkları tetikledikleri ve de bağışıklık sistemimizi zayıflatarak vücudu hastalıklara yakalanmaya elverişli duruma soktuğu hepimiz tarafından bilinmektedir. Stres ve kaygı zihinsel nedenlerle oluşurlar, buna enerji bedenimizdeki zaafiyet neden olur ve Bioenerji Seanslarıyla bu zaafiyetin giderilmesiyle çoğu rahatsızlık kendiliğinden çözüme kavuşturulabilmektedir.

Bioenerji’nin Faydalarını yazdığım yazıya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz:
https://www.hasanertekin.com/bioenerjinin-faydalari/

Sonuç

Gelin sağlığımız bir ağaca benzetelim. Bioenerji uzmanı ise ağacın bakımını yapan bir bahçıvan olsun. Her birimiz kendi ağacımızı nasıl yetiştireceğimizi öğrenmeli ve gerek duyduğumuzda yardım almalıyız. Bir ağacın sağlıklı yaşaması için neye ihtiyacı var? Tabi ki suya, güneşe ve verimli toprağa. Yani düşünce, duygu ve davranışlarımız ile hayat ağacımızı suluyor ve besliyoruz. Bu noktada biz sağlığımızı kapsamlı olarak ele almalıyız, seans aldıktan sonra eski davranış ve inanç sistemi içinde yaşamaya devam eder ve bununla iyileşeceğimizi düşünürsek boş hayallere kapılırız ve hep bir arayış içerisinde oluruz. Bu ağacın sorumluluğu sadece ama sadece size ait.

Sözün özü; Nasıl bir hayat yaşıyor olursan ol, kendi hayatının başrol karakteri her zaman sensin, başına gelen her şeyden sorumlu olan da sensin, sorumluluğu başkalarına veren de sensin. Peki, sen kimsin? Kendinle yüzleşmeye hazır mısın? Kendinle kucaklaşmaya hazır mısın? Ve nihayetinde kendinden özgürleşmeye?..

Ben Hasan ERTEKİN. Sen hazır olduğunda ben de hazır olacağım.

Benden seans almak istiyorsan mutlaka Bioenerji Uzmanı sayfasını okumalısın: https://www.hasanertekin.com/bioenerji-uzmani/

“Hayat, ya gözü pek bir maceradır ya da hiçbir şeydir.” 

Helen Keller