Bioenerji seviyeniz, bazı uygulamaları yaparak olduğu gibi, yanlış yaptığınız davranışları terk ederek de yükselir. Gelin bunlar nelermiş, gözünüzden geçirin.

Uyku Düzeninizi Sağlayın

Bioenerji Uyku Problemi

Bedeniniz sizin yönetiminizin dışında bir bilgeliğe sahiptir. Siz bedeninizle özdeşleşmiş olabilirsiniz, bedeninizi yönetmek, kontrol etmek zorunda olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz fakat bedenin kendine ait bir zekâsı ve bilgeliği vardır. Sizin yapmanız gereken tek şey o bilgeliğin açığa çıkmasına izin vermektir.

Gördüğüm en ucuz yöntem uyku ilacı kullanmaktır; Uyku ilaçlarının öz güveninizden neleri götürdüğünü tahmin edebiliyor musunuz? Eğer bedeninizin bilgeliğine güvenirseniz çok kolay ve aynı zamanda pahalı (size kattığı değer bakımından pahalı) bir yöntemle uykunuzu düzene sokabilirsiniz. Teknik;

Kendinize şunu söylemişsinizdir: “Saat tam 8.00’de uyanacağım” deyip tam o saatte uyanmışsınızdır. Gece kaçta uyuyor olursanız olun, bunu yaptığınızda çalışır. Burada önemli olan erken uyanmaktır, ilk başta erken uyumaya çalışmayın, yatağın içinde döner durursunuz, faydası olmaz. Erken uyanmaya bakın; yapabiliyorsanız alarm kullanmayın; bedeninizin alarmını kurun, çalıştığını göreceksiniz. Deyin ki “saat 8.27’de uyanacağım” tam saat 8.27’de bedeniniz sizi uyandırır. Ben bunu 200’den fazla kere denedim, her seferinde dakikası dakikasına çalıştı.

Bunu söylerken gerçekten söyleyin, aklınızda şüphe barındırmadan ve bedeninize güvenerek söyleyin. Tekrar tekrar yaptığınızda ikinci şeyin değiştiğini göreceksiniz; uyku saatiniz değişecek, daha erken uyuyacaksınız. Fakat öncelik uyanmanızda olsun, uykularınız kaçta geliyorsa o saatte uyuyun çünkü doğrudan uyumak için bir şey yapılamaz; “Uykum geldi” deriz değil mi? O kendisi gelir, siz getirirseniz bu uyku değil bedeni uyuşturmak olur. (Sanki kızgın bir boğasınız da uyuşturulmaya ihtiyacınız var gibi..) Dolaylı yoldan uykunuzu getirebilirsiniz fakat o yöntemler ilaç kadar olmasa da özgüveninizi yıpratır.

Bilinçaltınıza Zarar Veren Müzikler Dinlemeyi Bırakın

Rap, arabesk, pop müziklerini tamamen dinlemeyi bırakın. Bütün bu müzik türleri %99 oranında ZEHİRLİDİR. Bu tür zihin bulandıran müzikler sizin duygularınızı ve düşüncelerinizi farkında olmadan çaresizliğe programlıyor, hayattan soğutuyor, nefretle, narsisizmle zihinlerinizi ele geçiriyor. Bu tarz müzikler Bioenerji ve bilinçaltınızı doğrudan etkilen müziklerdir. Eğer bu tarzlarda müzik dinliyorsanız, 1 ay dinlemeyin ve zihninizin ne kadar temizlendiğinin farkını görün. Aklınızı, zihninizi bu müziklere kiracı tutmayın. Her ev sahibi kiracısından belli bir ücret alır. Siz bu müzikleri zihninizde kiralayarak ne alıyorsunuz? Zehir.

Fazlalıkları Atın

Bioenerji - Fazlalıkları Atın

Uzun zamandır kullanmadığınız hangi eşya veya kıyafet varsa onları evinizden atın. Bir gün lazım olmayacak, atın gitsin. Kendinize alan açın, fazla eşyalar hem zihninizi, hem gözünüzü yorar. Bioenerji‘nizi düşüren en önemli şey zihinsel yorgunluktur. Bir eşyada ilişkinizi kestiğiniz birisinin anısı varsa o eşyayı atın, siz farkında olmasanız da gözünüz o eşyayı gördüğünde otomatik olarak o kişi ile ilgili duyguları düşünceleri hatırlayacaktır, hiç sebep yokken zihninizi geçmişe götürecektir.

“Hayır” Demesini Öğrenin

Bioenerji - Hayır Demesini Öğrenin

Bioenerji seviyenizi düşüren bir diğer davranış.. Çevrenizin sizden yapmanızı istediği fakat sizin yapmak istemediğiniz eylemlere HAYIR demesini öğrenin. Hayır demek cesaret göstermeniz gereken davranıştır. Hayır diyememenin temelinde çevrenizdeki insanlara “iyi görünmek” vardır. Hayır demeyerek sizin nasıl bir insan olmanıza başkalarının karar vermesine izin vermiş oluyorsunuz. Yanlış anlaşılma korkusu, sizin kendinizi anlamadığınızın kanıtıdır. “Aman yanlış anlaşılmayayım. Yapmazsam iyi bir insan olmadığımı düşünürler. Yapayım gitsin. Ne olacak ki?” Ben size söyleyeyim: Özsaygınızı işte böyle kaybediyorsunuz.

Akıl Zekâ Kasınızı Kullanın

Bioenerji - Zeka ve Nefes

“Böyle bir kas mı varmış?” dediğinizi duyar gibiyim. Diyafram kası bundan binlerce yıl önce işte bu anlamda adlandırılmış. Diyafram kasınızı kullanarak solunum alışkanlığınızı değiştirin. Nefes alırken diyafram kasınızın yandığını hissedin; tıpkı barfiks demirinde bedeninizi yukarı doğru çekerken kollarınızın yandığı gibi, nefes aldığınızda da diyafram kasınızın yandığını hissedin. Beden-Zihin uyumu nefesinizin kontrolündedir, Solum yaparken burnunuzu kullanın. Doğru nefes alışkanlığınız kazanırsanız Bioenerji seviyeniz mevcut enerjinize göre en az iki kat artacaktır.

Bilginin Değerini Bilin

Bioenerji - Bilginin Önemi

Bilgi tek başına bir güçtür. Sizi engelleyen, yaşam enerjinizi bedeninizden akmasını zorlaştıran tek şeyin bilgisizlik olduğunu hep hatırlayın. Moralinizin bozuk olması, duygusal olarak güçsüz olmanız, zihninizin karış olmasının tek sebebi bilgisizlik veya bilgiyi işleyememektir. Kendinizi tanıdıkça olaylara ve kişilere bakış açınız tamamen değişecektir, neyin neden kaynaklandığını görmenizin başka bir yolu yoktur. Kendinizi bildiğiniz kadar Bioenerji’nizde enerji kaçağı olmayacaktır, gücünüzü korumayı bileceksiniz.

Fanatikliği Bırakın

Fanatiklik, birini, bir şeyi sevmek gibi görünse de aslında taraf tutmaktır ve zihinsel bir hastalıktır. Bu objektifliğin kaybolmasına neden olur. Olanı olduğu gibi görmenizi engeller. Taraf tuttuğunuz zaman, diğer taraftaki şey düşmanınız olur. Bir fikriniz varsa bu anlamda, buna zıt olan bütün fikirlere, görüşlere düşmanca bir tavır sergilersiniz. Fanatiği olduğunuz düşünce, kişi veya her ne ise onu tam anlamıyla göremezsiniz ve kendi değerinizi fanatiği olduğunuz şeyden üstün tutarsınız. Bu davranış kalıbı direnç oluşturarak Bioenerji seviyenizi tüketmenize sebep olur.

Değeri Farkedin

Bioenerji Seviyenizi Yükseltin

Değer bilmek, şükretmek anlamına gelir fakat buradaki “buna DA şükür” anlamında değildir. Hayatın tümü, başınıza ne geliyorsa hepsi birer armağandır. Mesela, şu an gözleriniz bu yazıyı okuyabiliyor; “gözlerim, görebildiğim için sana teşekkür ediyorum” diyerek, fark ederek teşekkür edebilirsiniz. Bedeniniz sizin için sürekli, aralıksız çalışıyor, ona teşekkür ettiğinizde değerli olduğunu hissedip Bioenerji titreşimini yükseltecektir. Aynısı başka insanlar için de geçerlidir, hayatınızdaki insanlara, var olduklarının onayını verin; “iyi ki varsın” deyin. Hem sizin enerjiniz hem de karşınızdaki insanların enerjisi artacaktır.

Bioenerji Danışmanlık Hizmeti

Bioenerji seansı almak istiyor veya Bioenerji’yi merak ediyorsanız Bioenerji Uzmanı Sayfasını okumanızı öneririm:
https://www.hasanertekin.com/bioenerji-uzmani/