Bedensel, duygusal ve zihinsel sorunlardan sıkıntılardan özgürleşmeyi sağlayan bütünsel terapi yönteminin başında bioenerji bulunur. Bioenerji terapisini uygulayan kişilere bioenerji uzmanı denilmektedir.

Bioenerji Uzmanı, danışanın çakra olarak bilinen enerji merkezlerini ve bedenin çevresinde bulunan enerji alanını (aura) dengeye alır. Eğer enerji merkezlerinde bir tıkanıklık varsa aktarılan bioenerji şifası ile bu tıkanıklıklar açılır.

Kişinin duygu dünyasında bastırılmış duygular varsa veya ruh dünyasında çözemediği problemler varsa bioenerji seansı sonucunda bunlar çözülebilir. Aynı zamanda yaşanılan sıkıntının kaynağındaki nedeni açıklar ve alınması gereken önlemler konusunda danışanını bilgilendirir.

Hiçbir Bioenerji Uzmanı, hastalık tanısı koyma ve tedavi etme yetkisine sahip değildir.

Bioenerji danışmanlık hizmetindeki amaç, yaşam kalitesini yükseltmek; beden enerji bütünlüğünü dengeye almak, duygusal ve psikolojik yüklerden özgürleşmesine destek olmaktır. Bu özgürleşme sonucunda danışanlarda hastalık veya problem doğal olarak iyileşmektedir. (Bedenin bilgeliği, engeller kalktığında doğal olarak bedeni iyileştirir.)

Bioenerji Uzmanları seans uygularken bu kurallarına göre çalışmaktadır. Bir uzmanla çalışmadan önce onu araştırmanız, alanındaki yetkinliği ve tecrübelerinin yeterliliğinden emin olmanız, hakkındaki yorumları okumanız aynı zamanda sosyal medya hesaplarını incelemeniz size tercih yapma konusunda yardımcı olacaktır.

Beşiktaş’ta uyguladığım bioenerji seansından bir fotoğraf.

Bioenerji Uzmanı Hasan ERTEKİN Nasıl Çalışır?

Bioenerji Uzmanı olarak ben 9 yıllık tecrübe ve bilgimle sadece enerji aktarımında bulunmuyorum. Aynı zamanda danışanlarımın ihtiyaç duyduğu farkındalığı da paylaşarak, hayatını dolu dolu yaşamalarına vesile oluyorum.

Bioenerjinin farkındalık ile desteklenmesi taraftarıyım. Çünkü kişide farkındalık oluşmazsa, hayatında benzer hataları yaparak enerjisini tekrar düşürebilir. Farkındalık oluşursa aynı hatayı tekrarlamaz. Hatta çoğu zaman farkındalık danışmanlığı ile sorunların üstesinden gelebiliyoruz. Bunun için neyin bioenerji ile neyin farkındalık danışmanlığı ile çözüleceğini tespit ediyorum.

Danışana bioenerji seansı uygulanacaksa; öncelikle bioenerji seansı almaya hazır olması gerekmektedir. Bunun için de yapılması gereken şey oldukça basittir. Seans esnasında şifa enerjisine tümüyle kendini açmak ve aktarılan enerjiyi sevgiyle kabul etmektir. Aktarılan enerji beden bütünlüğünü tarafından kişinin iradesi oranında kabul edilir ve enerji; fiziksel, zihinsel ve duygusal bedende çalışmaya başlar.

Bu sayede kişinin düşünceleri, tavır ve davranışları değişmeye ve berraklaşmaya başlar. Adeta ikinci kez dünyaya geldiğini hissedebilir, sorunların küçüldüğünü görebilir, özgür olduğunu fark edebilir, yaratıcılığı ve anlayışı gelişebilir. Bütün bunlar bioenerji seansının gözlemlediğim etkilerinden bir kaçıdır.

Kısaca Neler Yapıyorum?

  • Bedeninizde birikmiş olan negatif enerji ve duyguların sağaltımını gerçekleştiriyorum.
  • Çakra merkezlerini dengeleyerek bedenden enerjinin kolayca akmasını sağlıyorum.
  • Bilinçaltınızda sizi engelleyen programları sizi destekleyecek şekilde değiştirmeyi öğretiyorum.
  • Hastalıkların, hangi düşünce ve inanç sisteminize göre oluştuğunu tespit edip, bunun üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyorum.
  • Bireysel rehberlik yaparak potansiyelinizi açığa çıkartmakta ve hayat kalitenizi yükseltmekte yardımcı oluyorum.
  • Stres, kaygı, endişe gibi geçmiş ve geleceğe ait olan duygularınızı ortadan kaldırarak şimdiki anın tadını çıkarmanıza vesile oluyorum.

Sık Sorulan Sorular

Bioenerji nasıl uygulanır?

Seansı almak isteyen kişi sırtüstü uzanarak aktarılan bioenerjiyi kabul eder. Bu esnada bioenerji uzmanı, avuç içlerindeki enerji merkezlerini kullanarak kişinin enerji alanında çalışma yapmaya başlar, bu işlemler de enerji merkezleri (çakralar) ve enerji alanında (aura) gerçekleşir. Seansa başlarken kişiden sadece bedeninde olup biten değişimleri gözlemlenmesi ve kendisini rahat bırakması istenir, bunun dışında ekstra bir şey istenmez. Seans sırasında uyuşma, karıncalanma, sıcaklık, soğukluk, basınç, bedenden bir şeylerin çekilme hissi, uyuşma, manyetiklenme,  rahatlama, bedende seğirmeler vb. etkileri yaşanır. Bütün bu etkiler bioenerjinin bedeni dengelediğini ve aktarılan enerjinin fayda ettiğini gösterir.

Hangi hastalıklar iyileşir? Psikolojik sorunlara iyi gelir mi?

İyileşmeyecek bir hastalık veya problem yoktur. Her derdin bir, hatta birden fazla dermanı vardır. Bizden seans alan danışanlarımızın yorumlarından bir kaçını bu sayfada paylaştık, tıklayarak okuyabilirsiniz: https://www.hasanertekin.com/bioenerji-yorumlari/

İnanmam gerekiyor mu?

İnanmayan o kadar çok insana seans yaptım ki.. ilk başlarda inanmayan biri geldiğinde şöyle düşünürdüm. “Madem inanmıyor, peki neden geliyor?” Sonra bir danışanıma sordum bu soruyu. Şöyle demişti, “işe yaramayacağını biliyordum” demek için dedi. O inanç derken aslında “aklında bioenerjinin takılı kalmamasını” için denemek istemişti ve sonra etki edeceğini görünce devam etti. O sebeple bu soruya karşılık en iyi cevabın “inanç derken neyden bahsediyorsun?” sorusunu sormak olduğunu anladım. Çünkü herkes inanç kelimesini kullanırken, kelimenin altını farklı anlamlarla dolduruyor.

Herkese etki eder mi?

Kendisini teslim eden herkese etki eder. İradesi izin vermeyen hiç kimseye etki etmez. Tıpkı hasta olmak gibidir. Bağışıklığı, direnci düşük olan insan hasta olur. Burada da bağışıklığını, direncini bana teslim eden kişi şifalanır.

Herhangi bir yan etkisi veya zararı var mı?

Yan etkisi yoktur. Uyguladığım bioenerji çalışmalarının herhangi bir yan etkisi veya zararı söz konusu bile olamaz çünkü size hiç bir ilaç, hap önerisinde bulunmuyorum. Aksine sizin gevşeyip, iyileşmenize vesile olmak, ruh-zihin-duygu durumunuzu arındırmak için bioenerji uyguluyorum. Belki de hayatınızda yaşayabileceğiniz en huzur dolu anlardan birisini seans esnasında yaşayacaksınız, kendinizi enerjinin akışına teslim edin ve gerisini bana bırakın.

Kaç seans almalıyım?

Alacağınız seans sayısı her birey için farklılık göstermektedir. Bunu belirleyen faktörler, kişinin ruh haline, psikolojisine veya hastalığına göre değişmektedir. Ortalama bir şey söyleyecek olursam 3 ile 7 seans arasında değişmektedir.

Ne kadar sıklıkla seans almalıyım?

Seansları bir gün arayla almanız verimliliği ve iyileşmeyi arttıracaktır.

Benimle iletişime geçmek için hemen tıkla: İletişim Sayfası

İletişim